Sursa neintreruptibila si invertor UPS EAP-500 Ultimate 800VA/560W-12V
Cod produs: 9.0027
Marca: TRIVAS
Garantie: 24 luni
Pret: 715.00 Lei / inclus TVA 21%
Comanda acest produs
Sursa UPS EAP-500 Ultimate 800 VA are o putere nominală de 500 W dar poate susține o sarcină maximă de 560W.
Acest produs se poate utiliza ca invertor (cu funcționare nelimitată de la surse 12Vcc).
Avantaje:
» Transformator toroidal
» Funcție inverter pe timp nelimitat
» Afișaj complex multiled
» Funcție neîntreruptibilă
» Undă sinusoidală pură
» Control cu microprocesor
» Funcție de stabilizare a tensiunii
» Protecție la scurtcircuit și suprasarcină
» Protecție la întreruperea tensiunii de rețea
» Încărcare rapidă a acumulatorului
» Avertizare acustică la căderea tensiunii de rețea
» Rezistență la fluctuații de tensiune și temperatură.
Performanța sa este asigurată de următorii factori:
» Tensiune acumulator: 12Vcc;
» Curent încărcare acumulator: 2A-5A-10A;
» Tensiune intrare 150~270 Vac;
» Tensiune ieșire : 230Vac ±1% mod inverter; 230Vac ±8% mod avr;
» Tensiune încărcare acumulator: 13.6V±0.3V;
» Temperatura optimă de lucru: între 0 și +40 °C;
» Umiditatea admisă: 10 ~ 90% (fără condens);
Specificații tehnice:
» Brand: EAP Ultimate
» Garanție persoană fizică: 24 luni
» Garanție persoană juridică: 12 luni
» Tensiune intrare: 150 - 270 Vca
» Model: EAP-500
» Transformator: toroidal
» Dimensiuni: 230 x 145 x 180 mm
» Protecție la supraîncălzire: Da
» Frecvența: 50-60 Hz
» Putere: 800/560 VA/W
» Ieșire: 230Vac ±1% mod invertor; 230Vac ±8% mod stabilizator
» Temperatura de lucru: între 0 ºC și +40 ºC
» Protecție suprasarcină: Da
» Umiditate de operare: între 10 % și 90%, fără condens
» Protecție subtensiune: Da
» Tensiune baterie: 12 Vcc
» Curent încărcare baterie: 2A-5A-10A
» Tensiune încărcare baterie: 13.6V±0.3V