Ventiloconvector carcasat cu motor AC asincron, MAXA VE VMI 113P
Cod produs: VE-VMI-113P
Marca: MAXA
Garantie: 24 luni
Pret: 4525.00 Lei / inclus TVA 21%
Comanda acest produs
Capacitate de răcire*: 10.105 W
Capacitate de încălzire*: 21.100 W
* Răcire: apă 7/12 °C, aer 27 °C; Încălzire: apă 45/40 °C, aer 20 °C.
» Capacități de răcire disponibile: 1.6 – 11.3 kW.
» Capacități de încălzire disponibile: 1.9 – 33.5 kW.
 Brand   Cod  produs   Denumire produs   Preț
 MAXA   CVC-VE VMI   Panou de comandă electronic încorporat 230V+comutator OFF/vară/iarnă +selector 3 viteze+termostat cu/fără vane cu servomotor 230 V.   435,00
 MAXA   3V2-VE VMI    Kit complet de vană cu 3 căi și servomotor on/off 230V montat în fabrică, sistem 2 țevi.   570,00
Dimensiuni:
Carcasate:
VE
13 23 33 43 53 63 73 83 93 103 93P 103P 113P 123P
 A*  mm 670 670 870 870 1.070 1.070 1.270 1.270 1.470 1.470 1.470 1.470 1.670 1.670
 B  mm 520 520 520 520 520 520 520 520 520 520 520 520 520 520
 C  mm 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
 Greutate  kg 15 15,5 18,5 19 25 26 29 30 34 35 35 36 39 42
* În versiunile orizontale lățimea A este mai mare de 120 mm
Necarcasate:
VE
 A*  mm 425 425 625 625 825 825 1.025 1.025 1.225 1.225 1.225 1.225 1.425 1.425
 B  mm 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450
 C  mm 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
 Greutate  kg 11 11,6 14 15 20 21 23,5 25 27,5 29 28,5 30 31 35
Caracteristici constructive:
» Recomandare instalare kit de vane pentru fiecare unitate.
Ventiloconvectoare brushless
» Modulație ventilator 0-100%
» Operare super silențioase
» Beneficii majore: variația continuă 0-100% din debitul de aer (cu semnalul 0 ... 10Vdc) se reflectă în modularea puterii de încălzire și răcire prin adaptarea lor instantanee la nevoile reale ale încăperii care trebuie condiționată și asigurarea fluctuațiilor reduse ale temperaturii, umidității și zgomotului liniștit.